Wróć do listy

18 lat minęło, jak jeden dzień!

Tajemniczy, długo oczekiwany wiek osiemnastu lat – magia! Każdy nastolatek przebiera nogami, czekając na dzień, w którym przekroczy ten próg, wyobrażając sobie, że życie po osiemnastce zmieni się nie do poznania. Owszem, dorosłość wiele zmienia, ale czy aż tak?
Uczniowie klasy III Bak w końcu stanęli na progu dorosłości. Są to: Dominika Kaczmarczyk, Wiktoria Krysiak, Sandra Zawadzka i Rafał Gałązka. 
Po drodze przystąpili do egzaminu z przygotowania zawodowego, a za kilka dni ukończą naukę w szkole branżowej pierwszego stopnia. No i zaczną nowy etap w życiu. Teraz muszą pamiętać, że sami mogą, a nawet powinni, decydować o swoim życiu i wyborach. Nadszedł czas samodzielnego kreowania własnej rzeczywistości. I choć oczywiście – los płata okrutne figle, a życie potrafi czasem zwalić na kolana, to chodzi o to, aby w takich momentach podnieść się i przeć do przodu. Bez końca próbować, działać, eksperymentować, uczyć się, zdobywać nowe kwalifikacje, próbować.
Oczywiście, ten przepis na życie nie jest uniwersalny. Chodzi po prostu o to, aby odnaleźć w życiu to, co sprawi Wam mnóstwo frajdy, a potem to robić. I już. To takie proste.
Z okazji urodzin życzę Wam odnalezienia takiej drogi we własnym życiu, która sprawi, że każdego dnia będziecie szczęśliwi! Pasji, która Was uskrzydli i da energię do działania oraz dumy z własnych sukcesów i głowy pełnej marzeń!
                                                                                                   Wychowawczyni Anna Wróbel