Wróć do listy

Szkolny Dzień Kariery

W naszej szkole, jak co roku, odbył się szkolny „Dzień Kariery”. W tym dniu uczniowie klasy ósmej, stojący przed wyborem zawodu, mogli zapoznać się z ofertą zawodów w Branżowej Szkole  I stopnia. Na tę okazję uczniowie klasy III branżowej  pod opieką p. Izy, przygotowali dla swych młodszych kolegów i koleżanek prezentację multimedialną. 
Podczas  jej prezentowania opowiadali, czego będą się uczyć  i jakie umiejętności  nabywać podczas zajęć teoretycznych i praktycznych  w zawodzie pracownika pomocniczego w gastronomii, a także gdzie będą mogli szukać zatrudnienia po skończeniu szkoły.  O zawodzie pracownika pomocniczego obsługi hotelowej opowiedziała p. Małgorzata – nasz doradca zawodowy. Uczniowie dowiedzieli się, jakie kompetencje w tym zawodzie są cenne i jak je zdobywać podczas nauki. Przyszli uczniowie tego zawodu dowiedzieli się również, gdzie mogą w przyszłości  szukać pracy. 
„Dzień kariery” był dniem, w którym uczniowie mogli spróbować  swoich sił w zadaniach zawodowych z dziedziny gastronomii.  Ochotniczką, która podjęła wyzwanie była Edyta , która bezbłędnie podała nazwy przedstawionych warzyw i ziół,  poprawnie wykonała formowania klusek śląskich i kopytek oraz zdała test smaku.  Uczennica miała okazję przymierzyć strój kucharza  i zrobić pamiątkowe zdjęcie. 
 Dziękujemy Olivierowi i Adrianowi  za poprowadzenie spotkania  i przekazanie cennych informacji swoim młodszym kolegom i koleżankom.