Wróć do listy

WERNISAŻ WYSTAWY PRAC JULII EKALT I MATEUSZA ROGUSZEWSKIEGO W WOK "HUTNIK" -

Cześć – jestem Mateusz, mój nick to Red. Mam 18 lat. 
Swoją przygodę z rysowaniem rozpocząłem w 2007 roku, choć od dziecka uwielbiałem pracę z kredkami. 
Najbardziej inspiruje mnie Eiichirō Oda – twórca „One Piece”.
W przyszłości marzę o profesjonalnym zajmowaniu się rysunkiem, jako projektant artystyczny lub tatuażysta.
Życzę miłych wrażeń z wystawy ????
Mateusz
A Pani Marzena Szulc, nauczycielka sztuki 
w SOSW oraz opiekun artystyczny, o Mateuszu mówi tak:
„Pozornie cichy wielbiciel form komiksowych, obdarzony niezwykłą wyobraźnią. Wykazuje wrodzony smak i duże wyczucie kompozycyjne. Nie boi się zaskakujących, śmiałych zestawień kolorów. Jego prace to majstersztyk precyzji, gdzie każda kreska 
i kropka jest przemyślana a efekt końcowy stanowi raj dla oczu perfekcjonistów”.
JULKA  EKALT
Hejka!
Mam na imię Julka, ale przyjaciele mówią do mnie Juli. Mam 14 lat, chodzę do 8 klasy. 
Od wczesnego dzieciństwa interesowałam się rysowaniem. Ktoś pewnie zapyta: „A kto nauczył ciebie tak rysować mangę?”. 
Na You Tube jest pewna animatorka Ava G., która zajmuje się animowaniem i rysowaniem furry. Od zawsze podobały mi się jej animacje i zaczęłam próbować rysować, tak jak ona. Stała się dla mnie inspiracją. Na początku nic mi nie wychodziło, 
ale z czasem zaczęłam nabierać wprawy oraz zmieniać jej styl na swój własny. 
Zaczęłam też tworzyć własne postacie, fursony i hybrydy. Uwielbiam także pisać różnego typu Roleplay, historyjki oraz robię animacje. Lubię brać udział w różnych konkursach plastycznych.
2018/19   ,,100 –LECIE POLSKIEJ POLICJI” – konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Wyszkowie oraz Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie.  Julia Ekalt zajęła pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowej.
2021/22 ,,SKĄD SIĘ BIERZE PRĄD”- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla klas 7 i 8 szkoły podstawowej, zorganizowany przez Urząd Regulacji Energetyki w Warszawie.  Julia Ekalt otrzymała wyróżnienie.  
Według Pani Marzeny Szulc, nauczyciela sztuki w SOSW oraz opiekuna artystycznego, Julka
 „ …należy do czołówki najbardziej kreatywnych osób w szkole. Stanowcze, zamaszyste pociągnięcia pędzla to charakterystyczne cechy jej stylu - nie reaguje na trudności, pracuje śmiało i zdecydowanie. Odznacza się niezwykłą pracowitością, wytrwałością, łatwością spostrzegania i znakomitą wrażliwością kompozycyjną. Głównymi bohaterami jej prac są pełne uroku zwierzęta. Prace zawierają mnóstwo szczegółów i dekoracyjnych detali. W jej malarskim świecie, autentyzm przeplata się z fantazją”.
Życzę miłych wrażeń z wystawy i proszę o komentarze w księdze pamiątkowej. 
Mam nadzieję, że nie przesadzicie z mało pozytywnymi opiniami ????
JULCE I MATEUSZOWI BARDZO GRATULUJEMY !!!
Po wystawach na szkolnych korytarzach nadszedł czas na bardziej prestiżowe miejsca ???? Życzymy powodzenia i następnych artystycznych sukcesów  ????
 
Wystawa obejmuje 42 prace wykonane markerami, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Ekspozycja jest spójna pod względem treści, formy i techniki wykonania. Głównym źródłem inspiracji autorów były japońskie komiksy i filmy animowane. Bohaterami rysunków są ludzie i zwierzęta w komiksowym ujęciu, stanowiącym indywidualną interpretację. Prace charakteryzuje przemyślana harmonia kompozycyjna, wyraźny kontur i mocna, nasycona kolorystyka. Obrazy są odzwierciedleniem zainteresowań i pasji twórców. Ekspozycję można oglądać od 07.12.2022 r. do 07.01.2023 r. w WOK Hutnik.
Marzena Szulc, Elżbieta Iglik.