Wróć do listy

POZNAJEMY ZAWODY W PRAKTYCE – ZWIEDZANIE CEZIU

W ramach przygotowania do właściwego wyboru kierunku kształcenia 19 maja 2022 r. uczniowie klasy VIII l i VIII a, wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Pilacińską, zwiedzili Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ,,Kopernik”, w którym organizowane są zajęcia praktycznej nauki zawodu w szkole Branżowej I Stopnia SOSW w Wyszkowie. Celem inicjatywy było poznanie alternatywnych ścieżek kształcenia w wybranym zawodzie – warunków pracy części praktycznej zawodu.
Uczniowie wyruszyli na tzw.  ,,spacer zawodowy” po szkole, gdzie mogli zobaczyć profesjonalnie wyposażone pracownie zawodowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się pracowanie kierunków – pracownika pomocniczego gastronomii i pracownika pomocniczego obsługi hotelowej. Na stanowiskach praktycznej nauki zawodu uczniów przywitali ich starsi koledzy ze szkoły, którzy zaprezentowali swoje  umiejętności i pokazali przestrzeń, w której na co dzień zdobywają kompetencje zawodowe. Uczniowie mogli również sprawdzić swoje umiejętności, wykonując prezentowane czynności zawodowe.   
Była to dla uczniów cenna lekcja, dająca całościowy obraz ścieżki edukacyjnej po zakończeniu edukacji w szkole podstawowej.