Wróć do listy

PROJEKT EDUKACYJNY „EKOMISJA W PODSTAWÓWKACH”

Już po raz drugi, przez pół roku, uczniowie klasy 8ww realizowali ogólnopolski projekt ekologiczny
„Ekomisja w podstawówkach”. W tym roku szkolnym do projektu włączyli się również uczniowie 
z klasy 8uw z wychowawczynią p. Pauliną Bralewską oraz uczniowie z klasy 4 5u z p. Elwirą Gajkowską, którym również bliski sercu jest los naszej planety. 
  Projekt ma na celu budowanie społeczności, która zna i rozumie skutki zmian klimatu oraz pokazanie aspektów niemarnowania zasobów Ziemi. 
  W ramach projektu uczniowie poszerzyli wiedzę  na temat przyczyn i  skutków zmian klimatu. Treść opowiadania „Amelka, Kornelka  i rodzinne klimaty” przekonała nas, że każdy, niezależnie od wieku ma wpływ na środowisko i swoimi codziennymi wyborami może pomóc lub pogorszyć stan planety. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o tym, że produkcja żywności jest jednym z głównych czynników globalnych zmian środowiska, ale też ma negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Produkcja żywności pochodzenia zwierzęcego przyczynia się do większej degradacji środowiska niż żywność pochodzenia roślinnego, dlatego też, to co jemy na co dzień ma ogromne znaczenie. Realizacja projektu uzmysłowiła przede wszystkim uczniom, że aby dieta była dla nich  zdrowa, jaki i przyjazna środowisku, należy wybierać głównie produkty lokalne i sezonowe oraz nie wierzyć „ślepo” eko reklamom.
Koordynator projektu w SOSW: Wioletta Dzik